Siemię lniane – właściwości

Warto wiedzieć, że siemię lniane ze strony internetowej www.bee.pl w najprostszym możliwym ujęciu są to to drobne nasiona, które mogą zaskoczyć zdecydowaną większość osób licznymi możliwościami prozdrowotnymi. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany produkt z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego warto dołączyć siemię lniane do swojej codziennej diety?

Właściwości

Siemię lniane zawiera w swoim składzie kwasy tłuszczowe czy błonnik. Warto również wiedzieć, że produkt jest bardzo bogatym źródłem witaminy B6 i E. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że w omawianym siemieniu lnianym znajdują się takie minerały, jak fosfor, żelazo, wapń, sód czy cynk. Warto mieć świadomość, że zaledwie jedna łyżeczka siemienia lnianego dostarcza organizmowi aż 10% dziennego zapotrzebowania na błonnik. Godny uwagi jest również fakt, że jego obecność przyczyni się do zdecydowanie dłuższego odczuwania sytości po spożytym posiłku. Nie można zapomnieć, że produkt wpływa na redukcję poziomu cholesterolu we krwi. W ten sposób znacznie zmniejsza ewentualne ryzyko zachorowania na miażdżycę.

Siemię lniane jest również świetnym rozwiązaniem dla osób, które się odchudzają. Pomaga także na zaparcia. Należy również pamiętać o tym, że roślina charakteryzuje się właściwościami regulującymi układ pokarmowy. Ponadto produkt doskonale wpływa na rośnięcie włosów. Z roku na rok coraz większa liczba przedstawicielek płci pięknej podejmuje decyzję o wykonaniu maseczki na włosy z siemienia lnianego.

Siemię lniane, a leki

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że błonnik znajdujący się w siemieniu lnianym będzie oddziaływał na zmniejszenie wchłaniania leków przez organizm. Warto bowiem wiedzieć, że określony specyfik stosunkowo szybko zostanie wtedy wydalony z ciała. Osoby stosujące antydepresanty i leki na serce muszą pamiętać, aby spożywać posiłek bogaty w błonnik przynajmniej dwie godziny po zjedzeniu. Rekomendowane jest skonsultowanie się w lekarzem czy przypadkiem nie będą występowały żadne przeciwwskazania dotyczące łączenia leków z omawianym siemieniem lnianym. 

Jak spożywać siemię lniane?

Należy mieć świadomość, że obecnie zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem spożywania omawianego siemienia lnianego będzie kisiel. Jest to przede wszystkim niezwykle efektywna broń w walce z biegunką. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że bardzo prosty jest przepis. Rekomendowane jest zalanie trzech łyżek siemienia lnianego szklanką ciepłej wody, a następnie odstawić do wystudzenia na 60 minut. Kolejnym istotnym etapem będzie odcedzenie kisielu od nasion.

Jedzenie - zdjęcie autorstwa azerbaijan_stockers z pl.freepik.com